Metronom elektroniczny

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodczas nauki gry na perkusji, dobrze jest korzystać z pomocy takiego urządzenia jak metronom. Wydaje on dźwięk , który jest punktem odniesienia, wzorem tempa i ramą.

Do ćwiczeń zamiast perkusji można wykorzystać urządzenie zwane padem. Można spotkać pady gumowe lub z membraną. Jeśli wykorzystujemy pada do nauki gry na perkusji dobrze jest wykorzystać do tego celu  jego gumową wersję choć, jest głośniejszy, jednak najwierniej oddaje rzeczywiste odbicie pałeczki.

Ucząc się gry na perkusji z wykorzystaniem pada, należy wykorzystać głośnego metronomu, aby był dobrze słyszalny w czasie wykonywanych ćwiczeń. Obecnie można skorzystać z metronomów elektronicznych. Są to proste urządzenia kieszonkowe z podstawowymi funkcjami takimi jak: metrum, kilkoma podstawowymi podziałami i regulacją tempa. Taki model metronomu możemy podłączyć do słuchawek lub wykorzystać  wbudowany w niego głośnik.

Dobrze jest zwrócić uwagę podczas nauki na moc wyjściową głośników, gdyż nie wszystkie elektroniczne metronomy sprawdzą się podczas ćwiczeń, wtedy warto wykorzystać wzmacniacz. Niektóre bardziej rozbudowane metronomy, wyposażone są w funkcje treningowe, polegające na przykład na stopniowym zwiększaniu metrów lub tempa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Średnie zUo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz