Niedoceniony urok dzwonka

CowbellKażdy szanujący się perkusista słyszał z pewnością o krowim dzwonku, czyli tak zwanym cowbell’u. Taki instrument z pewnością może budzić uśmiech na twarzy już na samą myśl o nim. Jednak nie wolno nie doceniać jego możliwości w muzyce. Zwłaszcza perkusji, w której skład może wchodzić. Docenią to jednak tylko Ci, którzy poszukują głębszych doświadczeń muzycznych.

Dźwięki takiego dzwonka są bardzo proste i głownie tylko dogorywają wśród innych, ale łatwo dostrzec ich potencjał i urok na tle całego utworu. Całość instrumentu wykonana jest ze stali, przez co dźwięk rytmicznie wystukiwany jest charakterystyczny i unikalny tylko dla niego. Na świecie obecnie jest wiele marek trudniących się produkcją tego instrumentu, jednak liczy się tak naprawdę tylko parę z nich.

Decydując się na zakup warto zapoznać się z brzmieniem dzwonka na własne uszy. Każdy wykonany jest inna techniką, przez co dźwięk też może się różnic w zależności od modelu. Ostatecznie zostanie praktyka, która wyciągnie prawdziwy potencjał z tego często niedocenianego instrumentu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duże zUo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz