Instrument na początek

bongosy

O ile nasze dziecko chce zacząć grać na instrumencie o tyle mamy bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim trudno jest dopasować się do potrzeb małego dziecka, które potrafią być nad wyraz wybredne. Dobrym wyborem będzie prosty instrument niewymagający jakiś specjalnych umiejętności i który będzie łatwo przyswajalny dla młodego odbiorcy.

Dobrym przykładem będą bongosy. Ten tradycyjny kubański instrument jest bardzo prosty w obsłudze. Oczywiście jak każdy będzie wymagał odpowiedniej praktyki i wysiłku, ale efekt końcowy w postaci zadowolenia gwarantowany. Dobry nauczyciel przedstawi dziecku podstawy znacznie szybciej i skuteczniej. Wyeliminuje także ewentualne błędy już na samym początku, co będzie miało znaczący wpływ na późniejszą grę.

Warto pamiętać że trzeba odpowiednio dbać o membrany. Najlepsze okazują się te wykonane ze skóry koźlej, cielęcej czy bizona. Odpowiednia pielęgnacja polega na rozluźnianiu membrany po udanej grze i odpowiednie jej nawilżenie. Taka praktyka sprawi że instrument będzie nam dobrze służył przez wiele lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duże zUo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz