Perkusja – jak wybrać najlepszą?

Jak wybrać perkusje? Na rynku obecnie dostępnych jest wiele zestawów perkusyjnych. Jest też wielu producentów. Przede wszystkim na wstępie trzeba określić swój budżet oraz oczekiwania. Ważny jest również preferowany gatunek muzyczny. To od niego zależy bowiem konfiguracja całego zestawu.

W przypadku początkujących muzyków nie warto od razu sięgać po perkusję z najwyższej półki cenowej. Tak naprawdę początkujący muzyk nie jest w stanie wykorzystać w pełni jej potencjału. Podstawowy zestaw składa się z werbla, tom toma oraz floor toma. Rozmiary bębnów uzależnione są od wybranej konfiguracji. Dwie najpopularniejsze do Fusion i Standard.

W przypadku konfiguracji Fusion brzmienie jest subtelne i delikatniejsze. Wynika to z mniejszych rozmiarów tomów. Wiele zależy też od rodzaju zastosowanych naciągów oraz stroju. Nie bez znaczenia są i umiejętności samego muzyka. W przypadku konfiguracji Standard dźwięki są mocniejsze i bardziej agresywne.

Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów naciągów. Naciągi dzieli są na modele w zależności od brzmienia. Clear dają np. brzmienie mięsiste i pełne, a coated delikatne i skupione. Bębny produkowane są przede wszystkim z brzozy i klonu. Rzadziej do tego celu wykorzystuje się lipę czy topolę. Również i gatunek zastosowanego drewna ma wpływ na końcowe brzmienie perkusji. Klon na przykład powoduje brzmienie mocne i głośne, odmienne niż w przypadku brzozy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duże zUo i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz